Knihovnička

Biozahrada. Praktická příručka

biogarten_obalka_webVíte, jak pečovat o půdu v přírodní zahradě? Znáte pomocné prostředky pro ochranu rostlin? Umíte dobře založit kompost? Ať už jste na tyto otázky odpověděli jakkoli, knížka německé léčitelky Annelore Bruns a její dcery Susanne přijde určitě vhod všem.

Určena je však především pro toho, kdo by se chtěl místo konvenčního zahradničení vydat cestou péče o zahradu tak zvaným přírodním způsobem. Dozvíte se nejen, jak souvisí zdravá strava s přírodní zahradou, ale pochopíte také, že v každé přírodní zahradě nesmí chybět neupravený koutek, že plevel nemusí být vždy jen škůdcem a že sklizeň lze snadno urychlit až o několik týdnů - samozřejmě jinak a mnohem šetrněji než nadměrným používáním minerálních hnojiv.

Obsahově atraktivní informace doplňují neméně zajímavé, byť černobílé obrázky, přehledné tabulky a grafy. Celé dílo tak trochu připomíná zápisník pilného zahradníka, který si najde čas a mezi okopáváním a další péči o zahradu si dokáže vychutnat také odpočinek a potěšení z vlastní práce.

Přírodní pěstitelství ovoce a zeleniny neobohacuje pouze náš jídelníček, ale odhaluje souvislosti mezi světem rostlin a zvířat, zemí, vesmírem a člověkem. Pozorovat klíčení a růst rostlin a pomáhat jim v tomto procesu, prožívat neustále se měnící hru přírodních dějů přináší radost z práce pod širým nebem. Autorky nám nabízejí podrobnou, stručnou a přesnou formou poznatky potřebné k úspěšnému pěstování a sklizni zdravého ovoce a zeleniny bez chemických látek. Praktická kniha s mnoha tipy pro každého, kdo ocení křupavé saláty, voňavá rajčata, aromatické koření a lahodné ovoce z vlastní zahrádky.

 

O autorkách

Annelore Bruns (1928), předávala po mnoho let své poznatky o biologickém pěstování ovoce a zeleniny v rámci vyučování na německých státních vysokých školách a přednášek v alternativních centrech. S pomocí svého manžela, Huberta Brunse, jehož obrázky a nákresy doplňují její publikace, vydala celou řadu úspěšných knih z tohoto oboru. Annelore Brunsová dnes pracuje jako léčitelka.

Susanne Bruns (1960), jde ve stopách svých rodičů, ačkoli kvůli svým třem dětem zanechala studia zahradnictví, je autorkou mnoha knih o biologickém pěstitelství a pracovala pro rozhlas a televizi. Jejím hlavní zájmem bylo a je předávání poznatků našich předků příštím generacím.

 

Biozahrada. Praktická příručka

Annelore a Susanne Bruns

Vydalo nakladatelství PLOT, 2010

 

Stáhněte si ukázku z knihy zde (pdf) 

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

2017

17

srpen

Svátek má Petra

Dny Blíženců jsou vhodné pro výsadbu popínavých rostlin.

Zvěrokruh

Ve 18.14 vstupuje Měsíc do znamení Raka

vychází

zapadá

04:56

19:17

00:04

15:52

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner