Věděli jste, že...

...plody rakytníku posilují imunitní systém?

Schurenbachhalde_14_iesSnažíte se posílit váš imunitní systém a rádi byste se vyhnuli umělým vitaminovým preparátům? Vyzkoušejte rakytník.

Oranžové plody rakytníku pomohou před zimou zásobit tělo důležitými vitamíny a enzymy. Na pokrytí denní potřeby vitamínu C podle vědců stačí jediná bobulka rakytníku! A co víc: rakytník pročistí organismus od jedovatých látek a zlepší funkci krevního oběhu, jater i dýchacích cest.

 

Zdroj vitamínů

Oranžové kuličky vyrůstající na větvích opadavého rakytníku řešetlákového jsou přírodní zásobárnou vitamínů C, A, D, skupiny vitamínu B, F, K, enzymů, organických kyselin, minerálů a dalších látek působících blahodárně na celý organismus .

Obsahují přírodní alkaloid hyppophein, který se v těle přeměňuje na serotonin. Ten pomáhá v boji proti rakovině, přispívá k celkové vitalitě a dobré náladě, posiluje funkci nervového systému, má uvolňující – relaxační účinky, pomáhá tedy ke kvalitnímu spánku, působí proti depresím a také zahání migrény.

 

SB_bush_35_op_800x1200Zázračné bobulky

Plody rakytníku mají biostimulační účinky, pomáhají při rekonvalescenci, podporují imunitní systém, zlepšují činnost jater, žlučníku, krevního oběhu, podporují trávení. Účinné látky v plodech rakytníku také rozpouští hleny, proto jsou dobrým pomocníkem při léčbě horních cest dýchacích. Tlumí bolest, zlepšují stav kloubů, při revmatických potížích. Používají se při regeneraci pokožky, k léčbě akné a padání vlasů. Tyto zázračné bobulky pročistí celý organismus od toxických látek, pomohou nám v období zvýšených nároků těla na příjem vitamínů, celkově zlepší zdravotní stav a tím i posílí imunitní systém.

 

Sklizeň plodů

Oranžové bobulky na rakytníku dozrávají od konce srpna do října. Měkké kuličky drží na trnitých větvích velmi pevně a při sběru se lehce rozmačkají, proto se doporučují sklízet při poklesu teploty na 10°C. Pod keřem rozprostřeme plátno a plody jednoduše setřeseme.

 

Rakytníkové produkty

Nejúčinnější jsou čerstvé plody a z nich za studena lisovaná šťáva. Plody také můžeme zamrazit. Z bobulí se vyrábí rakytníková mast, olej, tinktura, sirup, nebo džem, z usušených plodů můžeme připravit čaj.

 

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

2017

21

listopad

Svátek má Albert

Dny Kozoroha jsou vhodné pro hrabání spadaného listí.

Zvěrokruh

Ve 9.15 vstupuje Měsíc do znamení Kozoroha

vychází

zapadá

07:26

16:11

09:45

18:38

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner