Knihovnička

Zahradnický kalendář 2011

ZK

Vydává PRO VOBIS, s.r.o. 2010

 

Kdy je kniha novinkou a kdy tradiční publikací? Zahradnický kalendář je na rok 2011 je sice novinkou, ale přesto už tradiční knížkou, kterou si oblíbily tisíce čtenářů různého věku. Z vašich ohlasů víme, že s kalendáře pracují děti na základní škole, ale používají ho i senioři, mezi jejichž tradiční záliby zahrádka určitě patří.

Do čtvrtého ročníku vstupuje Zahradnický kalendář s mírně upravenou grafikou, novým seriálem, novými rubrikami a samozřejmě spoustou zajímavostí, rad, informací, tipů, návodů... Nakonec – přesvědčte se sami!

 

Každý měsíc je rozdělen do několika oddílů. Po úvodním dvojlistu si ve stručném přehledu prací můžete vyhledat právě ty činnosti, které pro vaši zahradu přicházejí v úvahu. Ať už se ve vaší zahradě těšíte z květin, nebo z chutných plodů, s pomocí seznamu aktuálních prací určitě na nic nezapomenete. Barevné ikonky vám pomohou lépe se v přehledu orientovat.

 

Rostlina měsíce je portrétem konkrétního zástupce rostlinné říše – trvalky, keře, stromu nebo pokojové rostliny. Abychom ale nezůstali pouze u jediného druhu, rubrika Barvy měsíce vás seznámí s rostlinami, které v daném měsíci dosahují své největší atraktivity, zejména svými květy. Různorodé klimatické podmínky a nadmořská výška v České republice mohou dobu kvetení často výrazně posunout, takže zařazení do jednotlivých měsíců nemusí být přesné. Přírodě prostě neporučíme...

 

diářové části najdete každý měsíc kromě pranostik a termínů zahradnických výstav také informace pro lunární zahradničení a u některých dnů také konkrétní tipy. Tipy vám každý měsíc představí zajímavosti, rady a návody pro vaši zahradu a Nákupní košík může být chytrou pomůckou před vaší návštěvou zahradnického centra.

 

Volná místa v diářové části jsme letos vyplnili velmi zajímavým seriálem o plevelech v kuchyni. Možná jste totiž nevěděli, že leckterou rostlinu, kterou vytrháváme ze záhonu nebo vyrýpáváme z trávníku, můžeme využít k přípravě něčeho dobrého.

 

praktické části na konci knížky jsou pro vás připraveny praktické přehledy a tabulky, v nichž můžete rychle najít odpověď na konkrétní otázky při péči o jednotlivé druhy rostlin i celou zahradu.

 

V našem eshopu si můžete objednat i vydání Zahradnického kalendáře z loňských let s výraznou slevou - starší výtisky stojí jen několik desetikorun. Pokud si budete starší kalendáře schovávat, můžete si vytvořit sbírku, s níž na nic v zahradě nezapomenete.

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

2017

19

říjen

Svátek má Michaela

Dny Vah při ubývajícím měsíci jsou vhodné pro podzimní výsadbu růží.

Zvěrokruh

Po celý den je Měsíc ve znamení Vah

vychází

zapadá

06:31

17:02

05:44

17:22

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner