Růžové keře s velkými šípky se někdy označují jako ovocné růže, protože jejich plody je možné využít jako ovoce.
Červený jetel roste na úrodných půdách, svými hlubokými kořeny ji provzdušňuje a jako pícnina je důležitým krmivem pro hospodářská zvířata.
V drsnějších regionech je vhodné vybudovat pro teplomilné rostliny tak zvané sluneční pasti. Jde o malý svah směřující směrem k jihu, odkud nejvíce svítí slunce.
Zalévání pokojových rostlin vodou z vodovodního kohoutku je sice nejdostupnější způsob závlahy, avšak rostlinám moc neprospívá. Pokud chcete rostlinám přilepšit, přidejte vyluhované čajové sáčky do vody na zalévání.
Tuto pokojovou rostlinu známe spíše pod jejím lidovým označením než pod botanickým názvem tenura či latinským Sansevieria. Protože má dužnaté listy, je třeba ji od podzimu do jara ošetřovat podobně jako kaktusy nebo sukulenty.
Jakmile azalka nasadí první květní pupeny, může se stát, že shodí listy. Příčinou je většinou nedostatek vody – pokud bal vysychá pomalu, listy se zbarví před opadem do žluta, jakmile bal vyschne náhle, opadají zelené.
Bohatá úroda bez trnů
Zkřížením černého rybízu a angreštu vznikl nový druh drobného ovoce – josta (z německého Johanisbeere – rybíz a Stachelbeere – angrešt).
Zatímco ostatní rostliny se chystají k zimnímu spánku, břečťan dál neúnavně kvete. Často ho doslova slyšíme kvést, protože přitahuje množství hmyzu, pro který představuje jednu z posledních možností obživy.